Tujina

Beograd obtožuje zvezo NATO zaradi kasetnih bomb

Beograd, 18. 05. 1999 13.45 1 min branja 0

image (28)

Beograd je zvezo NATO danes obtožil, da pri zračnih napadih na ZRJ uporablja t.i. kasetne bombe in z uranom oplemenitene granate. Zaradi nastale dolgotrajne škode za ljudi pomeni uporaba tega orožja zločin proti človeštvu in mednarodnemu pravu, ugotavlja v današnji izjavi za javnost jugoslovansko zunanje ministrstvo.

V minulih slabih dveh mesecih je bilo na jugoslovansko ozemlje odvrženih skupno 15.000 bomb, ki so ubile najmanj 200 ljudi, 450 pa so jih ranile. Več kot polovico tega ''prepovedanega orožja'' so uporabili na Kosovu, je zapisalo zunanje ministrstvo.

Radioaktivne granate za uničevanje ciljev na tleh so uporabljali ameriški bombniki vrste A-10, so povedali na jugoslovanskem Inštitutu za jedrske raziskave pri Beogradu.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763