Britanski časnik Sunday Tims je objavil javnomnenjsko raziskavo inštituta YouGov, v kateri je 57 odstotkov Britancev tudi dejalo, da Blairu ne bi verjeli, če bi državo še enkrat popeljal v vojaški konflikt. Zaupala bi mu samo tretjina (31 odstotkov) vprašanih.
Butlerjeva raziskava je ugotovila, da Blair ni lagal o obveščevalnih podatkih ali jih prirejal, vendar da je izpustil vsa opozorila, zadržke in pomisleke obveščevalnih služb glede uporabnosti, teže in virov teh podatkov.
Kar 61 odstotkov od več kot 1700 vprašanih Britancev je menilo, da bi se moral Blair zaradi vojne v Iraku opravičiti, 28 odstotkov pa jih je nasprotnega mnenja. 46 odstotkov jih meni, da je Blair namerno zavajal glede orožja za množično uničevanje v Iraku, 43 odstotkov pa je prepričanih, da so premiera prepričale navedbe tajnih služb.
Tudi parlament ga ne bi podprl
Vodja britanskih opozicijskih konservativcev Michael Howard pa je v pogovoru za Sunday Times dejal, da v parlamentu ne bi podprl Blaira glede vojne v Iraku, če bi vedel za pomanjkljivosti britanske obveščevalne službe.
"Če bi takrat vedel to, kar vem zdaj, bi to pomenilo težave. Zagotovo ne bi glasoval za resolucijo," je dejal Howard, pri tem pa dodal, da pa bi lahko podprl resolucijo, če vojaška akcija ne bi temeljila na britanskih trditvah, da ima Sadam Husein kemično in biološko orožje, ki ga lahko uporabi.
Howard v času, ko je britanski parlament podprl Blairovo odločitev, da se Velika Britanija pridruži vojaški operaciji v Iraku pod vodstvom ZDA, sicer še ni bil vodja konservativcev. Takratni voditelj Iain Duncan Smith in večina konservativnih poslancev v parlamentu pa so podprli vojaško operacijo v Iraku.