"Ruske družbe so pripravljene na aktivno delo v Iraku," je dejal Putin v Kremlju, kjer je sprejel predsednika sveta prehodne iraške vlade Abdela Aziza Hakima. Putin je dejal, da bi po prvih podatkih višina ruskih investicij v Iraku lahko kmalu dosegla štiri milijarde dolarjev. "Računamo na vzpostavitev dobrih odnosov med Rusijo in novimi iraškimi oblastmi," je zaključil Putin.
Hakim je po srečanju s Putinom dejal, da je Irak odprt za ruska podjetja. Dodal je še, da je cilj sveta prehodne vlade konec okupacije in prenos oblasti na Iračane. Kot je dejal, računa na pomoč Rusije, stalne članice Varnostnega sveta Združenih narodov, pri zagotavljanju vloge ZN, ki bi lahko pomagali pri reševanju iraških problemov.
Še pomembnejša odločitev iz Kremlja pa je gotovo ta, da je Rusija pripravljena odpisati 65 odstotkov iraškega dolga, ki sicer skupno znaša celih osem milijard dolarjev. Zadeva še ni uradno potrjena, saj jo mora še prej potrditi Pariški klub, je povedal član iraške vlade, Samir Sumaidy, ki je sodeloval na srečanju v Kremlju.
Al-Ebadi: Ni šlo za korupcijo!
Iraške oblasti so zanikale, da je šlo v primeru razpisu pogodb za nacionalnega mobilnega operaterja za koruptivno dejanje. Zadevo trenutno preiskuje Pentagon.
"Na razpis so se prijavili tudi nekateri zelo slabi ponudniki. Današnji podpis licenčnega sporazuma dokazuje, da je šlo za neosnovano natolcevanje," je povedal minister za telekomunikacije Haidar al-Ebadi potem, ko so s tremi arabskimi korporacijami podpisali licenčno pogodbo, ki jim dovoljuje začetek vzpostavljanja mobilnega omrežja v Iraku.