Seul z osvoboditvijo zavlačuje zaradi skrbi o varnosti talcev, so danes sporočili iz afganistanskega notranjega ministrstva. Po podatkih predstavnika notranjega ministrstva imajo v provinci Gazni, kjer so bili Južnokorejci ugrabljeni, "občutno" število vojakov, ki so "pripravljeni na operacijo".
"Operacijo smo sposobni izvesti. Razlog, zakaj je še nismo je, da nočemo ogroziti njihovih življenj, prav tako pa nas je južnokorejska vlada pozvala, naj tega ne storimo," je povedal predstavnik ministrstva. Kot je dodal, poskušajo do rešitve priti s pomočjo pogajanj, na katerih posredujejo plemenski poglavarji in verski voditelji.
V Kabulu pa vzporedno potekajo priprave na zasedanje skupne mirovne skupščine oz. plemenskega sveta med delegati Afganistana in Pakistana. Na tridnevnem srečanju bo 700 delegatov plemenskih voditeljev in njihovih predstavnikov z goratih obmejnih območij razpravljalo o protiterorističnih ukrepih na meji med državama. Pakistansko delegacijo bo vodil predsednik Pervez Mušaraf, ki bo skupaj z afganistanskim kolegom Hamidom Karzajem odprl srečanje.
Predstavnik afganistanske delegacije Kabir Randžbar je medtem za izrazil mnenje, da srečanje, na katerem naj bi pozvali k spoštovanju meje, t.i. Durandove linije, najverjetneje ne bo uspešno.
Meja je bila kot ločnica med Britanskim imperijem in Afganistanom začrtana leta 1893, po osamosvojitvi leta 1947 pa je postala meja med Afganistanom in Pakistanom. Kabul sicer vztraja, da bi morali začrtati novo mejo, ki ne bi razdelila ozemlja pod nadzorom Paštunov na severu Pakistana in ozemlja na vzhodu Afganistana.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.