
Na protestu pripadniki šiitske vere, skrajnega voditelja Moktade al Sadra, zahtevajo konec okupacije države ter sojenje strmoglavljenemu iraškemu predsedniku Sadamu Huseinu po hitrem postopku. Z vkliki 'Ne, ne okupatorjem!' je nekaj tisočglava množica prispela v center Bagdada, kjer so pred dvema letoma porušili kip nekdanjega predsednika Huseina.

Trg in sosednje ulice je preplavila množica, ki so z zastavami in podobami Sadama Huseina, britanski premierja Tonyja Blairja in ameriškega predsednika Georgea Busha vzklikali gesla: "Ne Amerika! Ne Sasam! Da islam!". Neka skupina protestnikov je tudi zažgala ameriško zastavo.
Na protestih je bil
prisoten tudi šiitski vodja Moktada al Sadr, ki je pozval boga, naj "zlomi vrat
ameriškim silam, ki terorizirajo Iračane." V sporočilu, ki ga je v
njegovem imenu na zborovanju prebral šejk Naser al Sadi, je al Sadr pozval
privržence k enotnosti, s katero naj celotnemu svetu pokažejo, da so proti
okupaciji in vsem diktaturam.
Al Sadr je v svojem govoru ameriškega predsednika Georgea Busha opozoril na nevarnost, ki preti svetu. "Pravite, da je Amerika postala bolj varna, vendar vam odgovarjam: Amerika je morda postala bolj varna, vendar je ostali svet postal nevarnejši," je dejal al Sadr. Al Sadr je kritiziral tudi ameriško odločenost, da Sirija zapusti Libanon. "Zakaj ZDA želijo, da Sirija zapusti Libanon, medtem ko ameriški agresor ostaja v Iraku," se je vprašal.

Iraške varnostne sile so zaradi shoda zaprle nekaj ulic v centru Bagdada. Ameriške sile so dogajanje opazovale od daleč, večino protestnikov pa je policija pred vstopom na trg preiskala.
Napad terjal 15 življenj
Južno od Bagdada je prišlo do napada, v katerem je bilo ustreljenih petnajst iraških vojakov, več pa jih je ranjenih. Do napada je prišlo blizu mesta Latifija, jugozahodno od mesta Bagdad. Policija je potrdila, da so se iraški vojaki prevažali v tovornjaku, nato pa so jih zajeli in ustrelili.

Ameriška vojska pa je aretirala iraškega snemalca, ki naj bi delal za ameriško televizijsko postajo CBS. Po navedbah ameriške vojske so proti snemalcu sprožili preiskavo zaradi suma, da je pomagal pri dejavnostih upornikov. Ameriška vojska je še zatrdila, da moški predstavlja grožnjo koalicijskim silam in ga bodo kot takega tudi obravnavali. Moški naj bi dobival namige o načrtovanih bombnih eksplozijah na ameriške sile.
Medtem pa so v petek oboroženi neznanci v četrti Dura na jugu Bagdada ustrelili tri šiitske vernike. Trojica je prišla z juga Iraka in se je v iraški prestolnici nameravala udeležiti zborovanja gibanja šiitskega skrajneža Moktade al Sadra proti prisotnosti tujih sil v državi. V samomorilskem napadu v
središču Mosula pa sta bila ubita policist in civilist, 14 ljudi je bilo ranjenih,
med njimi enajst policistov. Ameriška vojska je tudi sporočila, da je bil v petek v eksploziji v mestu Havija na območju Kirkuka ubit ameriški vojak.