Ameriška služba, ki preiskuje prevare, ustanovljena pa je bila v sklopu daytonskega mirovnega sporazuma, je potrdila, da je korupcija tako zelo razširjena, da veleposlaništva in mednarodne organizacije ne želijo javno objaviti podatkov, ker se bojijo, da bi s tem odvrnili donatorje, je še zapisal New York Times.
Po pisanju omenjenega časnika so mednarodne organizacije in veleposlaništva izgubili okoli 20 milijonov dolarjev, ki so jih vložili v neko bosansko banko, vendar je denarno izgubo javno priznalo samo švicarsko veleposlaništvo. Od konca vojne je BiH od mednarodne skupnosti prejela denarno pomoč v višini 5,1 milijarde dolarjev.
Na članek New York Timesa se je odzval visoki civilni predstavnik mednarodne skupnosti za BiH Wolfgang Petritsch, ki je danes izrazil zaskrbljenost zaradi korupcije v BiH. Tiskovni predstavnik Petritschevega urada je zatrdil, da je vsebina članka resnična in da so voditelji vseh treh narodov v BiH vpleteni v korupcijo. Po njegovih besedah sta boj proti korupciji, ki uničuje gospodarstvo BiH, in vzpostavitev učinkovitega sodstva, glavni nalogi mednarodne skupnosti.