Medtem ko se domov že vračajo prvi begunci, se je zapletlo v pogovorih med zvezo Nato in makedonsko vlado glede količine orožja, ki naj bi ga albanski gverilci prostovoljno predali zaveznikom. Albanski uporniki so najprej trdili, da nimajo več kot 2000 kosov orožja. Sinoči so se britanski poveljniki sestali z gverilci in od njih zahtevali predajo najmanj 3000 kosov orožja. Po ultimatu so gverilci popustili in pristali na številko. Zdaj morajo zavezniki prepričati še Makedonce.
Makedonska vojska trdi, da imajo albanski skrajneži 8000 kosov orožja, makedonska policija pa zahteva, da Albanci predajo neverjetnih 85.000 kosov. Nato trdi, da naj bi imeli uporniki okoli 3500 kosov orožja.
Albanski uporniki bodo predstavnikom Mednarodnega rdečega križa dovolili obiskati ugrabljene državljane Makedonije takoj, ko bo to mogoče, da bi se prepričali o njihovem zdravstvenem stanju. Naš dopisnik iz Makedonije je povedal, da ni znano, kdaj natančno naj bi predstavniki Rdečega križa obiskali 63 ugrabljenih Makedoncev, čeprav prebivalci vasi okrog Tetova vse glasneje zahtevajo njihovo osvoboditev. V kolikor do osvoboditve ne bo prišlo, pa predsednik Svetovnega makedonskega kongresa Petrov napoveduje, da bodo njegovi pristaši blokirali mejni prehod Jazince proti Kosovu, kakor tudi vse mejne prehode proti Grčiji.
V vasi Neprošteno je nekoč živelo več kot 1000 Makedoncev, danes jih je le še 13. Nekateri so se zjutraj po dolgih tednih vrnili na svoje domove, kjer so pred kratkim potekali hudi spopadi. Albanski gverilci so se umaknili in za seboj pustili izropane domove. Le redki starejši Makedonci kljub albanskemu zavzetju vasi niso zapustili domov. Deset mesečni spopadi v Makedoniji so iz domov pregnali več kot 100.000 ljudi.