Iz urada predsednika države so sporočili, da je bil sestanek končan po prvi točki dnevnega reda zaradi obširne razprave in zaradi poprej dogovorjenih obveznosti članov sveta. Ob naslednjem sestanku bodo obravnavali tudi probleme financiranja jugoslovanske vojske ter kadrovska vprašanja v vojski in obrambnem ministrstvu. Radio B92 je sicer popoldne poročal, da je Koštunica na sestanku predlagal razrešitev načelnika generalštaba jugoslovanske vojske Nebojša Pavkovića. Po nekaterih virih pa obrambni varnostni svet (VSO) razrešitve Pavkovića ni sprejel, saj naj bi srbska vlada zastopala stališče, da se mora razrešiti tudi generala Aca Tomića.
VSO je obravnaval in sprejel tudi poročilo generalštaba jugoslovanske vojske o razpustitvi poveljstev armad, s čimer naj bi bila uresničena prva faza sklepa VSO o temeljih notranje organizacije jugoslovanske vojske. VSO je na predlog jugoslovanske vlade obravnaval tudi vprašanje vključitve ZRJ v program Partnerstva za mir in podprl to pobudo.
Sestanka VSO so se poleg predsednika ZRJ Vojislava Koštunice udeležili predsednika Srbije in Črne gore, Milan Milutinović in Milo Djukanović, predsednik jugoslovanske vlade Dragiša Pešić, obrambni minister Velimir Radović in načelnik generalštaba jugoslovanske vojske Nebojša Pavković.
Zahtev po Pavkovićevi razrešitvi je vse več
Mednarodna skupnost, pa tudi članice vladajoče Demokratične opozicije Srbije (DOS), ki podpirajo srbskega premiera Zorana Đinđića, že dlje časa zahtevajo razrešitev Pavkovića. Tudi sam je pred nekaj tedni napovedal, da bo konec marca odšel v pokoj. Aretacija podpredsednika srbske vlade Perišića, do katere je prišlo 14. marca zaradi suma vohunjenja, je zaostrila odnose med Koštunico in Đinđićem, Pavković pa se je distanciral od generala Tomiča, ki je kot prvi protiobveščevalec vodil operacijo Perišićevega spremljanja. Pavković je doslej zatrjeval, da ga Tomič ni vnaprej obvestil o aretaciji Perišića, kar bi bilo treba razumeti, kot da je protiobveščevalna služba v tem primeru dejansko ravnala napačno.
Radio B92 je poročal, da je Koštunica na sestanku VSO ostro kritiziral Pavkovića, ker se je na tak način odrekel Tomića. Viri v vrhu jugoslovanske vojske so za ponedeljkovo izdajo Večernjih novosti zatrdili, da Tomić ni ravnal napačno, ker ni obvestil Pavkovića, in da akcija morda ne bi bila uspešno izpeljana, če bi načelnik generalštaba vnaprej vedel zanjo. Poveljnika jugoslovanske vojske haaško sodišče bremeni genocida in vojnih zločinov leta 1999 na Kosovu.
Nesreča vojaka KFOR na Kosovu
Na Kosovu je za posledicami nesreče z električnim tokom umrl romunski vojak, drugi pa je utrpel poškodbe. Nesreča se je pripetila v nedeljo v kraju Klina, ko sta pripadnika mirovnih sil popravljala radijsko opremo. Pri tem je radijska antena zadela ob napeljavo pod visoko napetostjo. Major romunske vojske Emanuel Ciobanu je umrl na poti v bolnišnico, drugi vojak pa je ostal na zdravljenju v bolnišnici, so danes sporočili z romunskega obrambnega ministrstva. Na Kosovu pa se je ponesrečil še en pripadnik KFOR. 27-letni avstrijski vojak je iz neznanih razlogov skočil iz plezalne stene in si pri tem lažje poškodoval koleno.