Tujina

Bruselj bo novo tisočletje drago stalo

Bruselj, 22. 11. 1999 13.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Evropska prestolnica se s svojim silvestrovanjem na prostem sicer ne more primerjati z ostalimi velikimi prestolnicami, kot so London, Pariz ali Berlin, za novoletno zabavo na ulicah Bruslja pa bo vseeno namenila 47 milijonov frankov (2,4 milijone nemških mark). Dogajanje bo potekalo na dveh velikih prizoriščih: zgodovinskem Grand Place in na trgu pred kraljevsko palačo.

''Grand Place'' se bo v novoletni noči spremenil v veliko diskoteko, ki naj bi jo obiskalo okrog 3000 ljudi. Nad trgom bo visela ogromna konstrukcija televizijskih ekranov, s posnetki silvestrovanj celega sveta.

Na trgu pred kraljevsko palačo pripravljajo veliki svetlobni in zvočni spektakel na temo: ''Mi smo državljani sveta,'' glasbeno potovanje okrog sveta. Spektakel naj bi si ogledala tudi kraljeva družina.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal