Kerry je v govoru, v katerem je predstavil svojo prihodnjo politiko v Iraku, obtožil Busha, da je naredil nekaj ključnih napak glede ameriške politike v Iraku. Predsednik Bush pa udarec vrnil s komentarjem, da Kerry ponovno spreminja svoje stališče zaradi političnih vzrokov.
Vprašanje o Iraku lahko odločilno
Osredotočanje na ameriško zunanjo politiko, predvsem glede Iraka, pa je šest tednov pred predsedniškimi volitvami, za oba kandidata lahko usodno, poudarjajo poznavalci razmer, saj javno mnenje pri tem vprašanju močno niha.
Nekateri pa menijo, da obojestransko obtoževanje glede politike v Iraku in Kerryjevo izpostavljanje, ki zase trdi, da je predsedniški kandidat, ki je proti vojni, niti enemu ne bo prineslo pozitivnih točk pri volilcih ter da obstaja nevarnost, da Kerryja označijo kot političnega oportunista. Bushevo pretirano zatrjevanje, da se stanje v Iraku izboljšuje, pa menijo poznavalci, ne bo prepričalo republikanske volivce, še posebej, če se bo izkazalo, da se nasilje v Iraku stopnjuje.
Na drugi strani politični analitiki opozarjajo obe strani, da oddaljevanje v predvolilni kampanji od ekonomskih problemov v ZDA ni način za pridobitev volilih glasov, kajti ravno to so problemi in teme, s katerimi bi se morala oba kandidata spoprijeti in jim nameniti več pozornosti.