Bush, ki je pred vojno z Irakom zatrjeval, da mu je vseeno, če bodo ZDA ostale same v prizadevanjih za strmoglavljenje režima Sadama Huseina in se je odločil za vojno kljub nasprotovanju večine evropskih in drugih zaveznikov, sedaj napoveduje, da bodo tudi članice Združenih narodov prispevale svoje vojake. Takšne besede so sicer po volji republikanskih volivcev, vendar nimajo nobene zveze z realnostjo, saj doslej še nobena nova članica ZN ni ponudila svojih enot. To pa se ne bo zgodilo, dokler Washington ne bo pristal na delitev oblasti v povojnem Iraku.
Na vprašanje novinarjev, ali je pripravljen deliti oblast z OZN v Iraku, je Bush odgovoril, da potekajo pogovori o sprejemu nove resolucije o Iraku, ki bo ZN dala osrednjo vlogo v Iraku. Bush je prav tako šele sedaj ugotovil, da se v Iraku očitno nadaljuje vojna proti terorizmu. Medtem ko v Iraku pred vojno ni bilo islamskih teroristov, pa sedaj ameriški predsednik ugotavlja, da v Irak prihajajo tuji borci, podobni pripadnikom Al Kaide, ki naj ne bi bili naklonjeni svobodni družbi na Bližnjem vzhodu.
Tuji vojaki po novem dobrodošli
Bush ima sicer dodobra izdelano taktiko, kako urediti položaj v Iraku. Kot je še pojasnil v Seattleu, bodo tuji vojaki, ki jim prej ni bil naklonjen, pomagali zavarovati iraško infrastrukturo in omogočili ameriškim vojakom, da se bodo lahko spopadli s sovražniki.
Katere države naj bi prispevale nove enote za Irak, pa še naprej ostaja skrivnost. Tiskovni predstavnik Bele hiše Scott McCllelan je dejal, da Busheve napovedi o udeležbi tujih vojakov temeljijo na pogovorih z morebitnimi državami udeleženkami, vendar jih McCllelan ni hotel imenovati. Poudaril pa je, kot že velikokrat doslej, da ZDA v Iraku niso same, saj menda z njimi sodeluje kopica mednarodnih enot, katerih število se bo še povečalo.