Kot je v govoru pred predstavniškim domom ameriškega kongresa zatrdil Powell, je Bush v januarskem nagovoru narodu Irak, Iran in Severno Korejo sicer res označil kot "os zla", vendar pa nobeni od teh držav ni napovedal vojne. Powell je tako zavrnil pisanje britanskih časnikov, po katerem naj bi britanski premier Tony Blair odpotoval v ZDA, kjer naj bi se z Bushem dogovoril glede zadnjih podrobnosti načrta vojne proti Iraku.
Po pisanju britanskega dnevnika Financial Times pa Blair tvega odstop članov kabineta, če bo Velika Britanija podprla vojaško akcijo proti Iraku. Odstopilo bi sicer manjše število ministrov, kar pa bi vseeno lahko vplivalo na delo kabineta, je za dnevnik povedal eden od virov znotraj vlade.
Ameriški predsednik George Bush je v januarskem nagovoru v kongresu Irak, Iran in Severno Korejo označil za "os zla", s čimer se je kasneje strinjal tudi Blair. Te Bushove obtožbe pa so okrepile strahove, da bi lahko v naslednji fazi boja proti terorizmu sledil napad na Irak, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
62 laburističnih poslancev je v četrtek pozvalo Blaira, naj vojaške operacije proti Iraku ne podpre in naj nadaljuje diplomatska prizadevanja za vrnitev mednarodnih inšpektorjev za nadzor orožja v Irak. Med vidnejšimi britanskimi politiki, ki zagovarjajo zmernejšo politiko do Iraka, sta sicer ministrica za mednarodni razvoj Clare Short in nekdanji zunanji minister, sedanji predsednik spodnjega doma britanskega parlamenta Robin Cook.