
Po poročanju ameriške televizije CNN je Bush v ponedeljek v ameriški zvezni državi Minnesota rojake opozoril, da se morajo pripraviti na to, da bo boj proti talibanom in pripadnikom teroristične organizacije Al Kaida lahko zahteval nove žrtve. Bush je ob tej priložnosti tudi poudaril, da je boj proti terorizmu pomemben in upravičen, obenem pa je ameriški predsednik tudi opozoril pred škodo, ki bi jo lahko teroristi povzročili ZDA. Po Bushevih besedah namreč borci Al Kaide samo čakajo na to, da bodo ZDA in njihovi zavezniki zapustili regijo.
Ameriška vojaška letala so zjutraj znova bombardirala položaje talibanov in Al Kaide v gorah na vzhodu Afganistana. Bombniki B-52 so preletavali območje spopadov v gorovju Arma, kjer poteka ofenziva ameriških sil in lokalnih afganistanskih enot proti talibanom in Al Kaidi. Ameriška vojska je v sodelovanju z afganistanskimi enotami minuli petek začela obširno ofenzivo na vzhodu Afganistana, pri čemer je prišlo do hudih spopadov z borci Al Kaide, v katerih je življenje izgubilo osem ameriških vojakov.
Britanci proti napadom na Irak

Skupina poslancev spodnjega doma britanskega parlamenta je pozvala britanskega premiera Tonyja Blaira, naj se ne pridruži morebitni ameriški vojaški operaciji proti Iraku, s katero naj bi oblasti v Bagdadu prisilili, da sprejmejo vrnitev mednarodnih inšpektorjev za nadzor orožja. Poziv je podpisalo 39 laburističnih poslancev, ki se strinjajo s stališčem generalnega sekretarja ZN Kofija Annana, da napad na Irak v tem trenutku ne bi bil pameten korak. Poslanci so Blaira še pozvali, naj uporabi svoj vpliv, da bi Irak sprejel nadaljevanje dela inšpektorjev za nadzor orožja. Kot so zapisali, bi vojaška akcija proti Iraku ogrozila mednarodno protiteroristično koalicijo v okviru arabskih držav.