V Beli hiši so v torek priznali, da je predsednik Bush v govoru narodu še pred napadom na Irak, na podlagi lažnih informacij, obtožil Irak, da kupuje uran za izdelavo jedrskega orožja. Busheva administracija pa je danes sporočila, da je ameriški predsednik nehote podal lažne informacije.
Ameriški državni sekretar Colin Powell je včeraj branil ameriško administracijo glede njenega ravnanja s podatki o iraškem orožju za množično uničevanje. Kot je dejal, se predsedniku Bushu ni potrebno opravičiti, da so bile navedbe v njegovem januarskem nagovoru napačne. "Ne predsednik, ne nihče drug v administraciji ni imel namena zavajati Američanov. Predsednik je v skladu s takratnim trenutkom imel ustrezno stališče," je še dejal Powell.
Opozicijski demokrati medtem ameriškega predsednika pozivajo, naj končno prizna, da Američani, potem ko so dobili vojno v Iraku, zgubljajo v miru.
Bush v Ugandi o pomoči v boju proti aidsu
Ameriški predsednik je v Kampali govoril o svoji pobudi za pomoč afriškim državam v boju proti aidsu, nacionalni program Ugande, ki je eden najuspešnejših na tem področju, pa naj bi posebej izpostavil.
Bush je maja podpisal zakon o porabi 15 milijard dolarjev v naslednjih petih letih za boj proti aidsu v afriških in karibskih državah, za proračunsko leto 2004 pa je kongres zaprosil le za 2,04 milijarde dolarjev. Ameriški senat je včeraj z neobveznim glasovanjem z 78 glasovi za in 18 proti podprl porabo treh milijard dolarjev za boj proti aidsu v proračunskem letu 2004, ki se začenja s 1. oktobrom. Senat bo zares glasoval šele prihodnji teden, ko bo enako storil tudi predstavniški dom, ki pa bo glasoval o nekaj manjši vsoti.
Ameriški predsednik je že odpotoval v Nigerijo, kjer bo jutri zaključil afriško turnejo.