Svet

Prednost pri cepljenju bodo imeli starejši od 50 let

Ljubljana, 24. 03. 2021 20.00 1 min branja 0

Cepivo AstraZeneca, cepljenje v Sloveniji

Koordinator cepljenja Jelko Kacin upa, da bodo čim prej začeli cepiti tudi 70-letnike. Po spremenjeni strategiji cepljenja, o kateri se vlada še pogovarja, bodo pred kritičnimi skupinami prioritetno cepljeni najprej tisti starejši od 60. leta, kasneje še od 50. Starostno mejo za cepljenje z AstraZeneco bodo verjetno z drugim tednom umaknili, kar pomeni, da bo AstraZeneca od ponedeljka namenjena starejšim. Tako bi, po besedah Jelka Kacina, najbolj ranljivim lahko preprečili okužbo ali vsaj težji potek okužbe.

Koronavirus pasica nova
  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763