
Člani odbora za nadzor nad obveščevalnimi službami pripravljajo poročilo o tajni službi CIA in njenem direktorju Goergeu Tenetu. Poznavalci pričakujejo, da bo poročilo prežeto s kritikami najdražje tajne službe na svetu in da bo Tenet obtožen, da je pretiraval z nevarnostjo, ki naj bi jo predstavljal režim Sadama Huseina. Da bi podkrepil svoje poročilo, je senatni odbor od CIE zahteval, da mu preda vse informacije, ki so bile podlaga za odločitev za vojno v Iraku. Dokumente naj bi dobili do petka ob 12. uri po krajevnem času. Odbor, ki ga sestavljajo tako republikanski kot demokratski senatorji, načrtuje tudi zaslišanje šefa CIE.
Za ultimat so se člani odbora odločili potem, ko jim je Tenet odgovoril, da jim bo zahtevane dokumente predal "kakor hitro bo to mogoče". Ne glede na to, kakšen bo izid, pa nekateri demokrati menijo, da je zaslišanje direktorja obveščevalne službe Teneta, ki ga je imenoval že prejšnji predsednik Bill Clinton, zgolj preudaren način, da bi odvrnili pozornost kritikov posega v Iraku od Bele hiše. Prav tako ni jasno, v kolikšni meri je ameriška vlada sama priredila obveščevalna poročila za svoje politične cilje.
Po nekaterih domnevah naj bi poročila "napihovali" pod vplivom podpredsednika vlade Dicka Cheneya. Po pisanju nemškega tednika Die Zeit naj bi v Pentagonu delovala tajna pisarna, ki naj bi Belo hišo oskrbovala s pretiranimi poročili o orožarskem arzenalu Sadama Huseina.