Čeprav so v boju proti terorizmu v 60 državah po svetu ujeli več kot tisoč pripadnikov Al Kaide, je teroristična organizacija Osame bin Ladna še vedno nevarna, je danes pred predstavniki senata v Washingtonu dejal direktor ameriške obveščevalne službe CIA George Tenet.
Teroristična mreža še ni uničena in še vedno ostaja zelo resna grožnja, s katero se soočajo ZDA, vsak trenutek pa se lahko zgodijo novi napadi, med njimi tudi s kemičnim, biološkim ali radioaktivnim orožjem, je še poudaril Tenet. "Zavedamo se, da si je Al Kaida za širjenje radioaktivnosti omislila nevarne kemične snovi, strupe in naprave," je dejal Tenet.
Tenet je tudi povedal, da so teroristi načrtovali napade v ZDA na pomembne vladne in zasebne ustanove, pomembnejše spomenike, letališča, mostove, pristanišča in jeze. Po njegovem mnenju bi bili lahko potencialni cilj terorističnih napadov tudi športni dogodki, kot so zimske olimpijske igre, ki potekajo v Salt Lake Cityju.