Cook je v knjigi, ki jo je napisal na podlagi svojih dnevnikov, zapisal, da je 20. februarja srečal predsednika skupnega odbora za obveščevalne službe Johna Scarletta, ki se je strinjal, da Sadam Husein nima uporabnega orožja za množično uničevanje. O tem vprašanju se je nato pogovarjal še z Blairom 5. marca, ko si je London še prizadeval za oblikovanje resolucije OZN, ki bi avtorizirala napad na Irak.
Blairova administracija je sicer predmet kritike že nekaj mesecev, ker je v dosjeju o iraškem orožju za množično uničevanje septembra lani zapisala, da je Irak sposoben izvesti napad s kemičnim ali biološkim orožjem v 45 minutah.
V knjigi z naslovom Point of Departure je Cook tudi zapisal, da se je Blair pred odločitvijo za sodelovanje v napadu v svoji vladi soočil skoraj z uporom, da pa ni upošteval velikega števila ministrov, ki so nasprotovali vojni. Cook, ki je marca letos zaradi napada na Irak odstopil s položaja predsednika spodnjega doma parlamenta, pravi, da je zaradi nestrinjanja prišlo v vladi skoraj do "upora".
Zapisal je tudi, da je Blair "namenoma oblikoval sugestivno izrazoslovje", da bi javnost prepričal, da obstaja povezava med iraškim režimom in teroristično mrežo Al Kaido. Cook meni, da Blair ni hotel, da bi bili mednarodni inšpektorji v Iraku uspešni.
Cook je tudi zapisal, da je med pogovorom z Blairom dva tedna pred napadom sil koalicije na Irak, ki se je začel 20. marca, dobil vtis, da se je premier odločil za vojno, ne da bi upošteval napredek inšpektorjev OZN v Iraku. Kot v komentarju ocenjuje časnik, te navedbe postavljajo pod vprašaj trditve britanske vlade, ki je napad na Irak upravičevala z besedami, da Bagdad predstavlja "resno in takojšnjo grožnjo" varnosti v svetu.
Premierov urad že zavrnil Cookovo pisanje

Iz Blairovega urada so že zavrnili Cookove trditve. "Zamisel, da je premier kdajkoli rekel, da Sadam Husein ni imel orožja za množično uničevanje, je absurdna. Premierova stališča so bile dosledna tako zasebno kot javno, kar njegovi kolegi iz kabineta vedo," je dejal tiskovni predstavnik. Dodal je še, da so Cookova stališča znana in da jih je izrazil že večkrat.
Kljub vsemu pa se nad britanskimi vladajočimi strukturami in še posebej na premierom Blairom zaradi utemeljevanja napada na Irak in trenutnih razmer v okupirani državi že nekaj mesecev zbirajo temni oblaki.