Črnogorsko prestolnico je preplavila množica nezadovoljnih ljudi, poročajo tamkajšnji mediji. Protestirali so proti varčevalnim ukrepom in odločitvi vlade o podražitvi elektrike za sedem odstotkov, a iz množice je bilo slišati tudi vzklike splošnega nezadovoljstva. "Mile, lopov,“ je kričalo približno 10.000 ljudi. Slišati je bilo tudi naslednja gesla: "Delavski razred gre v nebesa!", "Pa-pa, proleterji!", "Deratizacija vlade", "Upor se ne bo ustavil".
Odpravili so se tudi pred poslopje vlade, v katero so metali jajca. Kljub izrednemu nezadovoljstvu in ogorčenju zbrane množice se je protest končal brez večjih incidentov.
Na protest pozivali sindikati
Protestniki, ki so se zbrali na pobudo sindikatov, so vladi sporočili, da ne želijo biti več "poraženci tranzicije" in da ne želijo "plačevati cene korupcije in slabe privatizacije". Vlado so ob tem pozvali, naj fokus z vprašanji identitete preusmeri na socialna vprašanja.
Premier ne bo popustil

Črnogorski premier Igor Lukšić, ki želi znižati javno porabo s 43 na 38 odstotkov bruto domačega proizvoda do leta 2014, je izjavil, da razume željo organizatorjev protesta, da opozorijo na težke gospodarske razmere v državi, vendar pa je izključil možnost preklica odločitve o podražitvi elektrike.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.