Na sprejete zakone - zakon o javnih radiodifuznih sistemih Radio Črne gora in Televizija Črna gore, zakon o medijih in zakon o radiodifuziji – je bilo sprejeto dopolnilo opozicijske Liberalne zveze (LS), ki je začetek veljavnosti zakonov preložilo šele na 1. maj 2003. Posebna odposlanka sekretarja SE Verena Taylor je za današnjo izdajo podgoriškage dnevnika Vijesti povedala, da je preložitev veljavnosti zakona "žalostni del" zgodbe o medijskih zakonih v Črni gori.
Zakon o Radiu Črna gora (RCG) in Televiziji Črna gora (TCG) opredeljuje, da pravice republike kot njune ustanoviteljice zastopa svet, v katerega bodo svoje člane imenovali univerza, akademija znanosti in umetnosti (CANU), Črnogorsko narodno gledališče, Črnogorska kinoteka in nevladne organizacije.
Zakon o medijih prepoveduje javnim podjetjem ustanavljanje medijev, izjema pa so javni radiodifuzni sistemi. Ta zakon dopušča drugim državam, mednarodnim organizacijam in fundacijam, da na podlagi pogodbe, sklenjene s črnogorsko vlado, v Črni gori ustanavljajo tuje informativne ustanove.
Zakon o radiodifuziji opredeljuje ustanovitev posebne agencije, ki naj razpolaga s frekvencami in ki bila odgovorna parlamentu. Zakon uvaja RTV naročnino za vsakogar, ki ima radijski ali televizijski sprejemnik, pa tudi takso za uporabo avtomobilskega radijskega sprejemnika. RCG in TCG naj bi pripadalo 75 odstotkov naročnine oziroma takse, preostali znesek pa bi dobile lokalne ter zasebne radijske in televizijske postaje.
Republiški sekretar za informiranje Božidar Jaredić je po sprejetju zakonov povedal, da zaradi preložitve začetka njihove uporabe, Evropska unija ne bo mogla nakazati načrtovanih sredstev za RCG in TCG. Njegov pomočnik Abaz Džafić pa je opozoril, da bo zaradi tega izgubljen letni proračun za javne servise in zavrt postopek preobrazbe državnih in lokalnih medijev v javne servise.