Tujina

Dalajlamo naj bi umorila s šalom ali lasmi, prepojenimi s strupom

New Delhi, 12. 05. 2012 21.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Kitajski agenti naj bi neko Tibetanko izurili za morilsko misijo, na kateri naj bi zastrupila in umorila dalajlamo, je ta razkril v intervjuju. Ženska naj bi duhovnega voditelja zastrupila med tem, ko bi jo blagoslavljal. Dokazov o tovrstni zaroti sicer ni.

Dalajlama
Dalajlama FOTO: Reuters

76-letni Nobelov nagrajenec in tibetanski duhovni vodja dalajlama je v intervjuju za Sunday Telegraph razkril, da je dobil opozorila, da naj bi kitajski agenti izurili neko tibetansko žensko za morilsko misijo. Tarča naj bi bil on, ženska pa naj bi ga zastrupila med tem, ko naj bi k njemu prišla po blagoslov. Kot orožje naj bi uporabila lase ali šal, prepojen s strupom. Voditelj bi se je med blagoslovom dotaknil in se tako zastrupil. Tega sicer njegovi varnostniki niso mogli potrditi, saj niso imeli dokazov, a so vseeno okrepili varnost.

Tibetanski budistični voditelj je sicer pojasnil, da so ga že pred tem ves čas strogo varovali v skladu z nasvetom indijskih varnostnih sil. Čeprav je eden od najbolj priljubljenih duhovnih voditeljev, ima namreč veliko sovražnikov na Kitajskem pa tudi v drugih budističnih sektah.

Odnosi med Kitajsko in tibetanskimi voditelji, ki so v izgnanstvu v Indiji, so slabi in napeti. Dalajlama pa je v intervjuju dejal, da verjame, da bo Kitajska spremenila svojo perspektivo še v času njegovega življenja in da bo sprejela demokratične reforme, s katerimi bo lahko poskrbela za gospodarsko rast.

Rekel je, da bi morali kitajski voditelji uporabiti budistično logiko, da bi tako lahko premagali sumničavost in jezo, hkrati pa je dalajlama priznal, da se mora tudi sam včasih potruditi, da nadzoruje svojo nejevoljo. Priznal je, da se včasih razjezi, če ljudje okrog njega naredijo kakšno napako, a da ga jeza hitro mine. Čeprav tako ravnanje obžaluje, meni, da je včasih dobro za popravljanje napak.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Nimivseeno
13. 05. 2012 09.58
+10
Januarja, leta 1913, sta v Urgi (Indija) Tibet in Mongolija podpisali bilateralno pogodbo z katero sta obe državi razglasili svojo neodvisnost od Kitajske. Po vrnitvi iz Indije je trinajsti Dalai Lama izdal uradno deklaracijo popolne neodvisnosti Tibeta, ki je bil podpisan osmega dne prvega meseca v letu vodenega vola (marec 1913). Septembra, 1949, je Komunistična Kitajska brez izzvanosti, vdrla v vzhodni Tibet in zajela Chamdo, sedež guvernerja vzhodnega Tibeta, 11. novembra leta 1950, je Tibetanska vlada protestirala pri Organizaciji Združenih Narodov proti kitajski agresiji. Kljub El Salvador-jevi postavitvi Tibetanskega vprašanja pa je izvršni komite občnega zbora preložil vprašanje na kasnejšo obravnavo. Kot komaj šestnajstletnik je, 17. novembra 1950, zaradi resne krize v državi, Njegova svetost štirinajsti Dalai Lama prevzel popolno duhovno in svetno oblast in tako postal državni voditelj. 23. maja 1951 je bila tibetanska delegacija, ki se je zaradi vdora komunistov udeležila pogovorov v Pekingu, prisiljena podpisati t.i. Sporazum o merilih za mirno osvoboditev Tibeta v 17-ih točkah, saj bi v nasprotnem primeru bila uporabljeno še večje vojaško nasilje poleg že tako ponarejenega uradnega Tibetanskega žiga. Kitajci so potem uporabili ta dokument, za izvršitev svojih načrtov glede spremembe Tibeta v Kitajsko kolonijo kljub močnemu uporu Tibetanskega ljudstva. Povrh vsega so Kitajci prekršili vsak člen tega vsiljenega dokumenta. 9. septembra, leta 1951 je na tisoče kitajskih vojakov vkorakalo v Lhaso. Nasilna okupacijo Tibeta je oznamovalo sistematično uničenje samostanov, zatiranje religije, zanikanje politične svobode, množični pomori in zapiranja nedolžnih otrok, žensk in moških. (Vir: wikipedia) Ni potrebno, da bi obstajali dokazi za tovrstna dejanja. Vsi vemo, da so se, se še vedno in se bojo dogajala.
Infadel
13. 05. 2012 12.57
-4
Ah važn da se svetu ne da ukvarjat, in rajši pomagajo palestincem da streljajo rakete na sosede. Se mi zdi da so tibetnaci veliko bolj na slabšem, veliko bolj zatirani, kot pa palestinci, za razliko to da se tibetanci po mirni poti trudijo ustaviti nasilje, palestincem pa je nasilje zapovedano z religijo!
vzhod
13. 05. 2012 01.46
-8
pose "budistiicnih sektah" tudi sam dalajlamin budizem je sekta oz.okultizem
Nimivseeno
13. 05. 2012 09.52
+9
nimaš razčiščene pojme, kaj je religija, sekta in okultizem
rew333
14. 05. 2012 10.13
+1
res vzhod, iz vsega delaš marmelado. Neužitno!