Tujina

Dan po pogrebu žene v bolnišnici pristal nekdanji predsednik ZDA

Houston, 24. 04. 2018 08.37 1 min branja 10

George Bush starejši je moral v bolnišnico dan po tem, ko se je poslovil od svoje svoje žene Barbare.

Po pogrebu nekdanje prve dame ZDA 92-letne Barbare Bush so zaradi okužbe, ki se je razširila na kri, v bolnišnico odpeljali njenega moža Georgea Busha starejšega.

George Bush starejši je moral v bolnišnico dan po tem, ko se je poslovil od svoje svoje žene Barbare.
George Bush starejši je moral v bolnišnico dan po tem, ko se je poslovil od svoje svoje žene Barbare.
FOTO: AP

Novico o hospitalizaciji Busha je sporočil njegov tiskovni predstavnik Jim McGrath, ki je dejal, da se 93-letni nekdanji predsednik dobro odziva na zdravljenje in okreva z željo, da bi lahko čim prej obiskal poletno družinsko rezidenco v Kennebunkportu v državi Maine.

George Bush starejši, ki je bil 41. predsednik ZDA, med drugim boleha za Parkinsonovo boleznijo, v zadnjih letih pa je bil pogosto v bolnišnici zaradi težav z dihanjem. Njegov sin Jeb Bush je med pogrebno slovesnostjo za mamo v soboto dejal, da je bil oče nazadnje v bolnišnici skupaj z Barbaro Bush nalašč, da bi ji lahko stal ob strani. Busheva sta ljubezensko srečo uživala zelo dolgo, poročena sta bila kar 73 let.

V nedeljo pa je moral Bush starejši v bolnišnico zaradi lastnega zdravja le dan po pogrebu svoje žene, na katerem je nastala tudi zgodovinska fotografija. Na njej so namreč zbrani štirje nekdanji predsedniki Združenih držav Amerike s svojimi ženami in aktualna prva dama Melania Trump. Trumpova se je prek Twitterja odzvala na neljubo novico o hospitalizaciji Busha in bolniku poslala dobre misli in molitve.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
  • Mercator - Freeon Toby Plus
  • Mercator - Sierra Freeon
  • Mercator - Mam
  • Mercator - Gillette in Venus
  • Mercator - Creme Supreme
  • Mercator - Nivea Cellular
  • Mercator - darilne garniture
  • Mercator - Palmolive
  • Mercator - Schauma
  • Mercator - Sensodyne
  • Mercator - Pampers
  • Mercator - Axe
  • Mercator Pika
KOMENTARJI10

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Ramzess
24. 04. 2018 20.38
No ja, še en pogreb bo, nič neobičajnega ni če zakonca v kratkem časovnem obdobju odideta en za drugim.
flojdi
24. 04. 2018 17.55
Matilda je zlata. / samo izbira časa dela ji včasih ne gre glih
mes
24. 04. 2018 10.48
Na ta dan je umrlo x število žena in mater pa jih nihče ne omenja?
Machetekills007
24. 04. 2018 10.42
gotof je
JApajaDAja
24. 04. 2018 09.33
ni se dolgo veselil!
stariznanec
24. 04. 2018 09.22
skoda, veliko prepozno
LazejoKradejo
24. 04. 2018 09.15
Zeno so pokopali v bolnisnici,predsednik je pa pristal
Maxx365
24. 04. 2018 09.34
kaj si hotel povedat?
neosnaplanetu
24. 04. 2018 10.06
Da v naslovu manjka ločilo!
nikhrast
24. 04. 2018 15.13
Kwa pa ti bereš?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534