Kot je povedal Putin, ki je parado gledal s tribune nasproti Leninove grobnice, se je sovjetska vojska borila proti sovražniku, ki ni dvomil o zmagi, "vendar je bil zlomljen, zlomljen tu na naši zemlji". Putin je v nagovoru spregovoril tudi o terorizmu, ki ga je označil za novo globalno nevarnost. Kot je poudaril, bi morale v boju proti terorizmu združiti sile vse civilizirane države. Na tribuni na Rdečem trgu so bili poleg njega, vrhovnega poveljnika oboroženih sil, še obrambni minister Sergej Ivanov in drugi člani vlade, poslanci in člani diplomatskih misij tujih držav. Na paradi je sodelovalo več kot 5000 vojakov.
Sicer pa vojaške parade potekajo v vseh večjih ruskih mestih, pa tudi v državah Skupnosti neodvisnih držav. V Rusiji je danes dela prost dan. Zmage v drugi svetovni vojni se po večini držav nekdanje Sovjetske zveze spominjajo kot veličastnega dosežka.
Raziskava, ki jo je opravila agencija ROMIR na vzorcu 1500 ljudi, je pokazala, da 74 odstotkov Rusov praznuje dan zmage. Podobna raziskava, ki jo je opravila ustanova Javno mnenje, pa je pokazala, da je za 83 odstotkov Rusov obletnica posebnega pomena. Sovjetska zveza je v vojni po ocenah izgubila 27 milijonov ljudi.
V Čečeniji ni bilo parade
Vojaška parada bi morala potekati tudi v čečenskem glavnem mestu Grozni, vendar so jo odpovedali, potem ko je v bližini stadiona Dinamo, kjer naj bi se odvijala, odjeknila eksplozija. Pri tem je umrl ruski vojak, ranjena pa sta bila čečenski policist in ruski vojak. Stadion so evakuirali. Lanske proslave v Rusiji ob dnevu zmage je zasenčil bombni napad na vojaški paradi v mestu Kaspijsk v ruski republiki Dagestan, v katerem je umrlo 43 ljudi.