Tujina

Deset mrtvih v eksploziji bombe v Assamu

New Delhi, 20. 12. 1998 12.05 1 min branja 0

image (28)

V Indiji se nadaljuje val bombnih napadov. Najmanj deset oseb, med njimi šest policistov, je bilo danes ubitih v eksploziji bombe v indijski državi Assam na skrajnem vzhodu države, je poročala indijska tiskovna agencija United news of India (UNI).

V soboto pa so v Assamu razstavili bombo z veliko eksplozivno močjo, skrito v nekem avtomobilu blizu sedeža lokalne vlade, večer pred tem pa je eksplozija podobne priprave na nekem parkirišču ubila devet in ranila trideset ljudi.

Policija je za napad v soboto obtožila gverilsko pleme Bodo, ki se že desetletja bori za neodvisno državo Assam. Odgovorni za petkov napad niso znani, policija pa sumi pleme Bodo oziroma neko drugo gverilsko skupino, Združeno fronto za osvoboditev Assana (ULFA).

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420