Tujina

Dividende nemškega Telekoma nespremenjene

Bonn, 20. 01. 2000 13.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški Telekom bo kljub drastičnemu padcu dobička v lanskem poslovnem letu za leto 1999 izplačal dividende, ki bodo v višini tistih, izplačanih za leto 1998. Dividenda na delnico tega nemškega telekomunikacijskega velikana bo znašala 1,2 nemške marke, predlog uprave pa morata potrditi še nadzorni svet in skupščina delničarjev. Dobiček podjetja je lani upadel za 45 odstotkov na 2,4 milijarde mark, temu pa je botrovalo znižanje cene impulzov in s tem marž tega telekomunikacijskega podjetja.

Znižanje cen telefonskih storitev je uporabnike teh razbremenilo stroškov v višini šestih milijard mark, navajajo predstavniki nemškega Telekoma.

Prihodki družbe so sicer lani ostali na predlanski ravni in so presegli 70 milijard nemških mark, njihov padec brez upoštevanja lanskih pridobitev - britanskega One2One in avstrijskega Max.mobila - pa znaša tri odstotke, kar je manj od načrtovanega.

Slabše poslovanje koncerna se je odrazilo tudi na številu zaposlenih, saj se je njihovo število na letni ravni ob koncu leta 1999 znižalo za štiri odstotke na 195.000 oseb.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo