Svet

Do leta 2030 zmanjšanje izpustov, omejitev segrevanja ozračja in blaženje posledic podnebnih sprememb

Glasgow, 01. 11. 2021 17.10 1 min branja 0

thumbnail

Prihodnjih 12 dni bo svetovna politična elita odločala, na kakšnem planetu bomo živeli in kakšnega bomo zapustili naslednjim generacijam. V Glasgow se je zbralo 140 voditeljev – držav z več kot 10 tisoč svetovalci. Na Škotsko pa med drugim ne bo predsednikov dveh največjih onesnaževalk – Kitajske in Rusije. Posledice podnebnih sprememb že močno čuti ves svet. Čas pa se je pravzaprav že skoraj iztekel, zato je treba nemudoma ukrepati, svarijo strokovnjaki, pa tudi številni svetovni voditelji. Cilj konference je do leta 2030, torej v devetih letih, omejiti segrevanje planeta na 1,5 stopinje Celzija, kar pomeni, da bi izpuste toplogrednih plinov morali zmanjšati za kar 45 odstotkov. Ogljično nevtralnost pa do sredine stoletja. Kar pa bo zaradi upiranja držav, katerih gospodarstvo je skoraj povsem odvisno od fosilnih goriv, nemogoče doseči.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763