Poročilo o stroških omenjenih služb je objavila ameriška administracija, v njem pa piše, da je od 80 milijard kar 53,1 milijarde dolarjev porabljena za aktivnosti, ki niso vezane na vojaški sektor. Predstavnik Pentagona Dave Lapan je povedal, da so vojne obveščevalne službe letos porabile okoli 27 milijard dolarjev, kar je okoli dve milijardi več kot v preteklih letih. Druge podrobnosti v poročilu niso zapisane.
Ameriška vlada mora stroške obveščevalnih služb, kot so CIA, Državna agencija za varnost in vse druge tajne službe, ki spremljajo svetovne države, teroristične organizacije in vse druge skupine, ki po mnenju State Departmenta predstavljajo nevarnost za ZDA, javno objaviti, kar ji narekuje tudi zakon.
In medtem ko stroški za vojaške obveščevalne službe ostajajo skrivnost, morajo po zakonu, ki ga je ameriški kongres izglasoval leta 2007, tajne službe, ki pokrivajo civilni sektor, ob koncu vsakega fiskalnega leta poročati o ustvarjenih stroških in denarju, ki so ga porabile za svoje aktivnosti.
Predstavniki bolj pomembnih tajnih služb v Ameriki so ostro nasprotovali objavljanju stroškov poslovanja članic obveščevalne skupnosti. Po njihovih trditvah lahko teroristične organizacije in ''sovražniki ZDA'' s pozornim spremljanjem teh poročil dobijo pomembne informacije o moči obveščevalne skupnosti, s tem pa tudi o varovanju države.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.