Tujina

Duma pozvala k izpustitvi Miloševića

Moskva, 26. 03. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Spodnji dom ruskega parlamenta, duma, je pozval k izpustitvi nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića iz zapora.

Miloševiću v Haagu sodijo že tretje leto, konca pa še ni na vidiku
Miloševiću v Haagu sodijo že tretje leto, konca pa še ni na vidiku FOTO: Reuters

Proces pred Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije poteka v Haagu že tretje leto, brez možnosti za hiter ali pošten zaključek, je v izjavi, ki jo je podprlo 234 poslancev, zapisala duma.

Proti izjavi je glasovalo 27 poslancev spodnjega doma ruskega parlamenta, trije pa so se glasovanja vzdržali.

Duma je v izjavi tudi zapisala, da so ruski poslanci "globoko zaskrbljeni glede Miloševićevega zdravja", in kritično pripomnila, da nekdanji jugoslovanski predsednik ni dobil primerne zdravniške oskrbe, prav tako pa mu niso omogočili rednih stikov z družino.

Milošević, ki je obtožen odgovornosti za genocid v BiH ter za zločine proti človečnosti na Kosovu in Hrvaškem, bi moral svojo obrambo pred haaškim sodiščem začeti 8. junija. Tožilstvo je konec februarja končalo svoj dokazni postopek, ki je trajal od začetka procesa, 12. februarja 2002.

  • LEŽALNIK
  • HLADILNE TORBE
  • POKRIVALO
  • VOZIČEK
  • REGALI
  • STROJI ZA OBDELAVO TAL
  • VRTNA HIŠKE
  • NOSILCI
  • ČISTILNIKI ZA BAZEN
  • SENČNIKI
  • ŠOTORI
  • ŽARI
  • MONTAZNI BAZEN