Tujina

Dvajset delavcev končno izpod zemlje

Chandigarh, 09. 08. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Reševalcem so rešili 20 gradbenikov, ki jih je deževje ujelo v napol zgrajen tunel, v Indiji pa voda še naprej divja.

V območju Kullu v severni indijski deželi Himachal Pradesh se je reševalcem po skoraj 24 urah napornega dela uspelo prebiti skozi pesek in naplavine, ki jih je naneslo divje deževje, in rešiti dvajset delavcev, ki jih je zasulo med gradnjo tunela.

Kljub temu, da delavcem ni primanjkovalo kisika, je nekatere strah zelo izčrpal (Foto: Reuters)
Kljub temu, da delavcem ni primanjkovalo kisika, je nekatere strah zelo izčrpal (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

"Vseh dvajset smo rešili, vsi so živi in zdravi, saj som imeli v več kilometrskem tunelu dovolj kisika," je povedal poveljnik policijskih sil. "Reševalci so uporabili opremo za izkopavanje, s katero so prodrli skozi zasut vhod v tunel. Dež ponoči je njihovo delo še nekoliko olajša," je še povedal poveljnik. Ostale podrobnosti še niso znane.

Ko te okupira voda, se je treba nekako znajti (Foto: Reuters)
Ko te okupira voda, se je treba nekako znajti (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

V bližnji vasi Barshaini, kjer živijo predvsem tuji delavci, je med divjanjem narave odneslo več ducatov kolib, v dolino pa odneslo na tone zemlje, ruševin in drugega materiala. "Reka je zaradi ogromne količine vode spremenila tok, narasla na več kot šest metrov, blokirala tunel, uničila ceste in delavske stroje," je povedal eden od reševalcev na terenu.

Gre za najhujše poplave v zadnjih petnajstih letih, v katerih je doslej umrlo že 1700 ljudi, več milijonov ljudi pa je predvsem v Bangladešu in vzhodni Indiji ostalo brez strehe nad glavo.

Pot v svetlejšo prihodnost. Mar res? (Foto: Reuters)
Pot v svetlejšo prihodnost. Mar res? (Foto: Reuters) FOTO: Reuters
Brez strehe nad glavo, brez hrane, vode, dohodka...
Brez strehe nad glavo, brez hrane, vode, dohodka... FOTO: Reuters

Po opustošenju vzhodnega dela azijskega kontinenta, se je monsunsko deževje prejšnji teden preselilo na zahodni del. Deroča voda sedaj pustoši predvsem po indijskih državah Gujarat, Pundžab in Haryana. Poplavljene reke so se sicer trenutno nekoliko umirile, s hudimi nalivi pa se najbolj spopada severozahodna Indija. V Bangladešu in vzhodni Indiji je večina brezdomcev dobila zatočišča pod šotori.

Poplave uničujejo poljščine po večjem delu kontinenta, od kmetijstva odvisne regije pa so primorane zapirati tovarne, zaradi česar nastajajo velike izgube v milijonih dolarjev. Prekinjene so tudi mnoge cestne, železniške, komunikacijske in energetske povezave.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10