Tujina

Dvojno rusko slavje in veliko nemško zadovoljstvo

Nagano, 10. 02. 1998 17.36 |

Z vso strastjo ter močjo in znanjem je danes Artur Dmitrev popeljal svojo drugo partnerico Oksano Kazakovo do olimpijskega zlata med športnimi pari v umetnostnem drsanju. Ruska reprezentanca se bo pravzaprav lahko danes še dolgo v noč veselila svojega uspeha, saj sta na najvišji stopnički, za prvo in drugo mesto, stopila dva njihova para. Poleg Dmitreva in Kazakove še Elena Berežnaja in Anton Sikharulidze. Na tretjem mestu je pristal nemški par, Mandy Woetztl in Ingo Steuer.

Artur Dmitrev je postal prvi umetnostni drsalec, ki je osvojil dve zlati olimpijski odličji z različnima partnericama. Zmagal je namreč že leta 1992 v Albertvillu, v Lillehammerju je osvojil srebro, z Natalijo Miškutjenok, vendar jo je zapustil prav zaradi Kazakove. Njuna zmaga je le še podaljšala rusko dominacijo drsalnih parov. Sovjetski in ruski pari so osvojili prav vse zlate kolajne na OI od leta 1964 naprej.