Pred zgradbo, kjer ima sedež Delavska stranka, se je zgodaj davi ustavil avtomobil, nakar je odjeknila eksplozija, ki pa je povzročila le manjšo gmotno škodo. Delavska stranka je nasprotovala nekdanjemu gruzijskemu predsedniku Edvardu Ševardnadzeju, ki je 23. novembra odstopil zaradi množičnih protestov opozicije, nasprotuje pa tudi voditeljem protestov Mihailu Sakašviliju. Ta je opozoril na možno destabilizacijo države pred predsedniškimi volitvami 4. januarja, kjer bo sam zastopal združeno opozicijo. "Naslednjih 30 dni je zelo nevarnih," je povedal in dodal, da je v državi polno "nekontroliranih elementov", ki želijo položaj destabilizirati.

Vodja Delavske stranke Šalva Natelašvili je dejal, da ni dvoma, da so za bombo odgovorni privrženci novega gruzijskega vodstva.
David Tevzadze, gruzijski obrambni minister, pa je sporočil, da se vojska ne bo vpletala notranje politične spore države. "Oborožene sile so sredstvo zunanje politike in ne sredstvo za poravnanje notranjih sporov," je dejal Tevzadze, ki je poudaril, da sodeluje z novimi oblastmi, pod vodstvom začasne predsednice Nino Burdzhanadze. Tevzadze je med vrhuncem protestov odigral pomembno vlogo, saj je demantiral odločitev Ševardnadzejevih oblasti, da vojska prevzame oblast v državi.