Tujina

Eksplozija v mošeji

Colombo, 10. 03. 2009 08.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
M.M./STA/Reuters
Komentarji
5

Jug Šrilanke je pretresel samomorilski bombni napad, v katerem je bilo po dosedanjih podatkih ubitih najmanj 10 ljudi, približno 20 je bilo ranjenih.

Samomorilski napadi so sicer značilna taktika tamilskih tigrov, proti katerim vladne sile trenutno vodijo uničujočo ofenzivo.
Samomorilski napadi so sicer značilna taktika tamilskih tigrov, proti katerim vladne sile trenutno vodijo uničujočo ofenzivo. FOTO: Reuters

Jug Šrilanke je pretresel samomorilski bombni napad, v katerem je bilo po dosedanjih podatkih ubitih najmanj 10 ljudi, približno 20 je bilo ranjenih, je sporočila tamkajšnja policija. Do napada je prišlo v mestu Akuressa, okoli 60 kilometrov južno od prestolnice Colombo.

Priče pravijo, da je samomorilski napadalec vstopil v mošejo, kjer so bili zbrani številni verniki, med njimi tudi več politikov. Dva ministra, za pošto Mahinda Wijesekera in za kulturo Mahinda Yapa Abeywardena, sta bila ranjena, Wijesekera naj bi bil celo na intenzivni negi v lokalni bolnišnici.

Samomorilski napadi so sicer značilna taktika tamilskih tigrov, proti katerim vladne sile trenutno vodijo uničujočo ofenzivo. Uporniki se že od leta 1983 borijo za neodvisnost, v tem času pa je umrlo že več kot 70 tisoč ljudi.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User401695
10. 03. 2009 13.28
sej kje pa ti kekci niso prisotni..
User423159
10. 03. 2009 13.05
zogby Na Šri Lanki so poleg hinduistov in budistov prisotni še kristjani in muslimani
zogby
10. 03. 2009 12.24
Kako v mošejo??? A nista na Šri Lanki uradni verstvi budizem in hinduizem,katera se spopadata!? Sem mislil ,da so Tamili hinduisti!?
User34085
10. 03. 2009 11.45
sameh! če bi biu bog vsemogočni, potem lahko ustvari še enega boga in potem ne bi biu več vsemogočni! Sevede če si tolk zabit da vrjameš vanj! zanimiu pa je kok so usrajni tile uporniki
User401695
10. 03. 2009 10.07
First! Zanimivo, tok teh napadov, vsemogočni bog pa nikoli nič ne nardi.. Js če bi bil vernik, bi začel dvomit.. :))))))