V središču Skopja je popoldan eksplodiral avtomobil, pri čemer je ena oseba umrla, tri osebe so bile ranjene. Motiv za incident zaenkrat ni znan; policija še preiskuje, ali je šlo za eksplozijo bombe. Sicer je makedonsko notranje ministrstvo danes sporočilo, da se bodo jutri na območja, ki so bila doslej pod nadzorom albanskih upornikov, začele vračati policijske sile.
Policisti, ki bodo oboroženi z lahkim orožjem, bodo patruljirali v etnično mešanih skupinah, je sporočil makedonski notranji minister Ljube Boškovski. Pojasnil je še, da so se za ta korak odločili, da bi "znova vzpostavili red in mir", in dodal, da bodo operacijo izvedli pod nadzorom pripadnikov zveze NATO in civilnih opazovalcev. Tiskovni predstavnik zveze NATO Mark Laity je medtem zanikal, da bi se zavezništvo z makedonsko stranjo dogovorilo o akciji. Zahodni diplomati so sicer zaskrbljeni nad odločitvijo makedonske vlade, saj se bojijo, da bi negativno vplivala na mirovni proces. "Prezgodnja vrnitev makedonskih varnostnih sil na občutljiva območja bi lahko obrnila smer mirovnega procesa," je povedal neki zahodni diplomat, ki je želel ostati neimenovan.
Hrvaški zunanji minister Tonino Picula in makedonska zunanja ministrica Ilinka Mitreva sta na srečanju v Zagrebu izrazila zadržanost do nedavnih pobud zahodnih diplomatov o novih institucionalnih povezavah v jugovzhodni Evropi. Hrvaška in Makedonija takim pobudam nasprotujeta, saj menita, da niso v skladu z duhom evroatlantskih združenj, je pojasnila Mitreva.
Med nedavnimi pobudami zahodne diplomacije je bil tudi predlog nemškega zunanjega ministra Joschke Fischerja, ki se je zavzel za oblikovanje skupnega tržišča na Balkanu.
Mitreva se je sicer srečala tudi s hrvaškim premierom Ivico Račanom. Račan je ponovil podporo Hrvaške makedonski ozemeljski celovitosti in suverenosti ter poudaril, da bo vlada v Zagrebu podprla donatorsko konferenco za Makedonijo.
Zunanja ministrica Ilinka Mitreva pa se je ob robu 47. letnega zasedanja Združenja atlantskega sporazuma (ATA) na Bledu srečala tudi s slovenskim zunanjim ministrom Dimitrijom Ruplom. Mitreva je Ruplu opisala razmere v Makedoniji - izvajanje mirovnega sporazuma z Ohrida, rezultate operacije zveze NATO Nujna žetev in problematiko vračanja beguncev. Zunanja ministra sta se pogovarjala tudi o dejavnosti Mednarodnega sklada za razminiranje in pomoč žrtvam min (ITF) v Makedoniji, ki ji je Slovenija v okviru ITF že ponudila pomoč. Govorila sta tudi o prihodnjih dvostranskih obiskih in zamislih o regionalnih konferencah na območju JV Evrope.