Iraški predsednik, Kurd Džalal Talabani, in vodja šiitov Abdel Aziz Hakim sta se načeloma dogovorila za oblikovanje vlade narodne enotnosti. Kot je povedal Talabani, sta se kurdska koalicija in šiitsko zavezništvo strinjali glede vlade narodne enotnosti, pri čemer je iraški predsednik poudaril, da bo ta vlada morala temeljiti na določenih načelih, predvsem na zavračanju terorizma.
Ker v Iraku ne pojenjajo protesti zoper izide parlamentarnih volitev 15. decembra, je iraška volilna komisija oblikovala skupino strokovnjakov, ki bodo ocenili potek volitev. Med njimi so predstavniki Arabske lige in evropski strokovnjaki.
Generalni sekretar Združenih narodov Kofi Anan je že pozdravil prizadevanja iraške volilne komisije, da bi preverila vse pritožbe, povezane z domnevnimi poneverbami na parlamentarnih volitvah. Po Ananovih besedah je bistvenega pomena, da imajo skupine Iračanov, ki so se pritožili, priložnost, da jih slišijo.
Podobno se je odzvala tudi ameriška državna sekretarka Condoleeza Rice, ki je prav tako pozdravila prizadevanja iraške volilne komisije, da bi preverili vse pritožbe. Po besedah Riceove je komisija znova pokazala svojo zavzetost, da bi bile volitve pravične in verodostojne ter v skladu z mednarodnimi normami.
Nasilje se nadaljuje
V eksploziji treh avtomobilov bomb, ki so v petek odjeknile v središču Bagdada, je umrlo osem oseb, dvanajst pa je ranjenih. Po navedbah neimenovanega vira v iraških varnostnih silah sta dve eksploziji odjeknili na postajališču za taksije in v bližini avtobusne postaje v severnem, šiitskem delu mesta v razmaku nekaj sekund. Tretji avtomobil bomba pa je eksplodiral na ulici v trgovskem predelu Bagdada.
Iraška televizija Al Šarkija je poročala, da so zaradi terorističnih groženj upornikov pred devetimi dnevi zaprli največjo rafinerijo v državi. Rafinerija Bajdži na severu Iraka sicer proizvede 8,5 milijona litrov nafte in 7,5 milijona litrov dizla na dan, njeno zaprtje pa državo stane 20 milijonov dolarjev na dan.