Izbruh legionarske bolezni v Angliji
V bolnišnici se trenutno zdravi 58 oseb, oblasti pa se bojijo, da bo število okuženih še naraslo. Preiskovalci menijo, da je za izbruh bolezni kriva klimatska naprava v nekem lokalu v obmorskem mestu Barrowu, ki naj bi izločala paro, okuženo z bakterijo. Za boleznijo je v petek umrl 89-letni Anglež, 36 osebam, ki so v tamkajšnji bolnišnici, pa so že potrdili okužbo z legionarsko boleznijo.
Bolezen se je prvič pojavila leta 1976 na srečanju legionarjev v Filadelfiji in je posebna vrsta pljučnice. Prvi znaki okužbe so podobni gripi, sledita visoka temperatura in suh kašelj.
Oblasti opozarjajo prebivalce, naj ostanejo mirni. Leta 1985 je v Angliji za to boleznijo umrlo 23 ljudi.
Smrtonosna mrzlica v ZDA
V ameriški zvezni državi Louisiana so oblasti zaradi izbruha zahodnonilske mrzlice razglasile izredne razmere. Zaradi virusa so umrli že štirje ljudje, okuženih pa naj bi bilo še najmanj 58 oseb. Virus prenašajo komarji, smrtonosnost pri okuženih pa je kar 30- odstotna. Običajno virus sicer povzroča le hudo neprijetno mrzlico in ni življenjsko nevaren, v nekaterih primerih pa se lahko razvije tudi v smrtno nevarni encefalitis oziroma vnetje možganske opne. Edini način, da preprečijo širjenje smrtonosne mrzlice, je škropljenje obširnih močvirij, kjer se zadržujejo komarji. Zato so tamkajšnji predstavniki oblasti zaprosili Washington za denarno pomoč v višini petih milijonov dolarjev. Za zahodnonilsko mrzlico je v ZDA v zadnjih treh letih umrlo že 22 oseb.
Virus zahodnega Nila sicer najbolj "kosi" med pticami, predvsem med vranami, ki so prvi znanilci prihajajoče nevarnosti. Po navedbah zdravstvenih delavcev so obolele vrane našli tudi že na vrtu Bele hiše v Washingtonu, kjer pa doslej še niso potrdili okužbe s tem nevarnim virusom med ljudmi.