
"Spor baskovskega ljudstva s Španijo in Francijo je mogoče rešiti brez raket," je zapisala ETA. "Baskom je le potrebno dovoliti, da sami odločajo o svoji prihodnosti. Mir je mogoč in ETA se bo vedno pripravljena pogovarjati." Madrid in Pariz sicer nasprotujeta vsakršnim pogajanjem z baskovsko teroristično organizacijo. Zapisali so še, da bodo "naredili vse, kar je v naši moči, da ta konflikt ne bo trajal še naslednjih 20 let," in obljubili boj proti tistim, "ki z orožjem vsiljujejo zakone našim ljudem".
ETA je prevzela odgovornost za enajst napadov v preteklih treh mesecih. Med njimi so eksplozija avtomobila bombe na letališču in v poslopju Telecoma v Madridu ter eksploziji v hotelu v turističnem kraju Salou na severovzhodu Španije in pred pravosodno palačo v baskovskem mestu Vitoria.

"Teroristična skupina, k jo imamo v Španiji, je zadnja, najbolj fanatična, najbolj kruta in najbolj neumna v Evropi," je na nekem lokalnem zboru svoje politične stranke dejal španski premier Jose Maria Aznar in obenem ETO pozval naj sledi zgled IRE, ki se je pred kratkim začela razoroževati.
Po razorožitvi Irske republikanske armade bo ETA ostala zadnja večja teroristična organizacija v Evropi. Zaenkrat še nič ne kaže, da bo ETA opustila svoj boj, v katerem je od leta 1968 umrlo že prek 800 ljudi.