Tujina

EU uvedla embargo na polete jugoslovanskega letalskega prevoznika JAT v unijo

Salzburg, 07. 09. 1998 08.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zunanji ministri Evropske unije so včeraj na neformalnem zasedanju v Salzburgu dosegli politično soglasje, da bo petnajsterica izvedla prepoved poletov in pristajanja letal jugoslovanskega letalskega prevoznika JAT v državah EU. K pisni proceduri bo po besedah predsedujočega svetu vodij diplomacij, Avstrijca Wolfganga Schuessla, unija pristopila v naslednjih dneh.

Vodje diplomacij so se na zasedanju poudarili, da so potrebni takojšnji koraki za človekoljubno pomoč prizadetim na Kosovu. Na francosko-nemško pobudo bo petnajsterica pripravila pilotske projekte za vračanje beguncev in na območje poslala dodatne opazovalce.

Zunanji ministri so jugoslovanskega predsednika Slobdana Miloševića tudi tokrat pozvali, naj takoj ustavi nasilje, nemški zunanji minister Klaus Kinkel pa ga je opozoril, da je zveza NATO končala vojaško planiranje za morebitno posredovanje na območju. Če ne bo politične rešitve, je mednarodna skupnost pripravljena ukrepati, je opozoril.

  • Dogodki splošno 1
  • El amor brujo
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4