
Ameriški Zvezni preiskovalni urad (FBI) je v zadnjih letih nepravilno in večkrat na nezakonit način izvajal ameriški zakon o domovinski varnosti, ki zveznim agentom omogoča, da od podjetij zahtevajo osebne podatke o njihovih strankah brez sodnega naloga, ugotavlja objavljeno revizijsko poročilo pravosodnega ministrstva ZDA. To obenem navaja, da je FBI kongresu v preteklih treh letih predstavljal napačne podatke o pogostosti uporabe omenjenih zahtevkov.
Agenti FBI so osebne podatke včasih zahtevali brez ustreznih pooblastil, v nekaterih nenujnih primerih pa so podatke o telefonskih pogovorih pridobili na neprimeren način, ugotavlja inšpektor Glenn Fine, ki pa te nepravilnosti večinoma pripisuje napakam in slabemu vodenju zapisnikov. Kljub temu pa je Fine zaznal tudi "resne zlorabe" pooblastil iz zakona o domovinski varnosti (Patriot Act).
Število zahtevkov za osebne podatke, ki so bili izdani na osnovi domovinskega zakona, je od sprejetja tega zakona poletelo v nebo. Medtem ko je FBI leta 2000 izdal približno 8500 takšnih zahtevkov, jih je bilo leta 2003 izdanih 39.000, naslednje leto 56.000, leta 2005 pa kakih 47.000, je ugotovila letna revizija, ki jo zahteva ameriški kongres. Ob tem je FBI kongresu pošiljal napačne podatke o številu izdanih zahtevkov. Teh naj bi bilo po navedbah urada v letih 2003 in 2004 le okoli 9000, nanašali pa naj bi se na podatke o 3500 ameriških državljanih in zakonitih priseljencih.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.