V kraju Kodinji v indijski zvezni državi Kerala živi le 2000 družin, pohvalijo pa se lahko z več kot 200 pari dvojčkov. Natančneje, ob zadnjem uradnem štetju, ki so ga opravili v začetku leta, so imeli v vasi 204 pare dvojčkov, vmes pa so se našle tudi trojčice. A od takrat se je to število spremenilo.
Trenutno sta najmlajši junija rojeni sestrici Rifa in Ritha, še pet nosečnic pa pričakuje dvojčke. Njihovo število je v porastu. Lani je na svet prijokalo 15 parov, letos naj bi jih bilo še več.
Na tisoč živorojenih otrok se rodi kar 45 parov dvojčkov, šestkrat več, kot je svetovno povprečje. Zakaj, ne ve nihče. V vasi nimajo nikakršne posebne diete, niso bili izpostavljeni kemikalijam, žensk pa se tudi ne zdravijo zaradi neplodnosti. Še več, tudi vaščanke, ki se poročajo v druge kraje, postanejo nadpovprečno velikokrat matere dvojčkov.
Znanstveniki zdaj ugotavljajo, ali v okolju obstaja kaj, kar vpliva na veliko število rojstev dvojčkov. Med domačini pa velja prepričanje, da se odgovor skriva v vodi. Ta močno vpliva na njihov način življenja, saj je vas, ki je obkrožena z jezeri, v času monsunov povsem odrezana od sveta.
Medtem ko poskušajo znanstveniki razrešiti skrivnost, pa se z največjimi težavami spopadajo učitelji, ki svojih učencev velikokrat ne morejo razlikovati med sabo.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.