
Francija se je določila, da v to zahodnoafriško državo pošlje logistično podporo. Po besedah senegalskega predsednika Abdoulayea Wadea naj bi položaj v tej državi ob pomoči Francije in ZDA pomirilo tudi kakih tri do štiri tisoč vojakov mirovnih sil Zahodnoafriške gospodarske unije (ECOWAS). Uporniški vojaki so sicer v zadnjih dneh še dodatno razširili območje nadzora proti severu.
Po besedah senegalskega predsednika Wadea naj bi voditelji 15 članic ECOWAS o položaju v Slonokoščeni obali na kriznem zasedanju razpravljali v nedeljo v Akri v Gani. Po pričakovanjih naj bi podprli vladne sile, oblikovali pa naj bi tudi svoje mirovne sile. Kot je pojasnil Wade, naj bi vsaka država članica v Slonokoščeno obalo poslala od 150 do 700 vojakov.
"To bo velik projekt," je dejal Wade in pojasnil, da naj bi Francija nudila logistično podporo, ZDA pa podpirale transport mirovnih sil. Dodal je še, da te mirovne sile ne bodo vzpostavljale miru, pač pa naj bi zgolj prekinile spopade in vzpodbudile začetek dialoga med sprtima stranema.

Sicer pa so uporniški vojaki na Slonokoščeni obali razširili območje nadzora proti severu države. Kot so poročali lokalni mediji, so uporniki brez boja zasedli mesto Odienne na severozahodu države ob meji z Gvinejo, uspelo pa jim je obdržati tudi pomembno mesto Bouake, ki so ga vladni vojaki silovito napadali. Uporniki so danes tudi izpustili ministra za šport Francoisa Amichio, ki so ga v mestu Bouake zadrževali vse od začetka upora prejšnji četrtek. Uporniški vojaki naj bi si sicer prizadevali za ponovno vključitev v vojsko, medtem ko vlada govori, da so izvedli državni udar.