Libijska državna televizija je v nedeljo predvajala sveže posnetke libijskega voditelja Moamerja Gadafija. Sestal se je z Rusom Kirsanom Iljumzinovom, sicer predsednikom mednarodne šahovske federacije. Na posnetkih igrata šah in se pogovarjata. Iljumzinov je po sestanku za rusko tiskovno agencijo Interfax dejal, da mu je Gadafi zaupal, da ne namerava zapustiti države.

V državi divjajo krvavi spopadi
Medtem pa po državi divjajo krvavi spopadi med uporniki in Gadafijevimi silami, zveza Nato pa nadaljuje bombardiranje.
Uporniki so sporočili, da boji potekajo v bližini Tripolija, v Bregi, v mestu Zavijah ... Uporniki so poskušali zavzeti z nafto bogato Brego, a čeprav so imeli podporo Natovih letal, so bili neuspešni. Kljub temu poudarjajo, da ne bodo odnehali, napovedujejo pa tudi, da bodo zavzeli prestolnico.
Britanska spletna stran BBC poroča, da libijski uporniki tihotapijo orožje iz Tunizije. Čeprav so tunizijske oblasti obmejnim organom ukazale, naj natančno pregledajo vozila in pošiljke, ki iz njihove države vstopajo v Libijo, uporniki še naprej prejemajo pošiljke orožja. Britanskim novinarjem so namreč dejali, da jih številni Tunizijci podpirajo v njihovem boju zoper Gadafija, prav tako pa je zelo dejavna libijska diaspora.
Nemčija le priznala upornike
Nemčija je danes priznala predstavnike libijskih upornikov kot uradne predstavnike libijskega ljudstva, je povedal nemški zunanji minister Guido Westerwelle. "Želimo svobodno Libijo, v miru in demokraciji, brez Gadafija," je še dodal med svojim triurnim obiskom na ozemlju, ki ga nadzorujejo uporniki. Srečal se je z zunanjim ministrstvom uporniških oblasti Alijem Isavijem, skupaj pa sta zatrdila, da sledita istemu cilju: "Libiji brez Gadafija". Nemčija je bila namreč tarča kritik, saj ni želela podpreti resolucije ZN, ki je omogočila akcijo Nata za zaščito libijskih civilistov.
Sicer pa se nadaljujejo boji za mesto Zavija. Predstavnik upornikov je dejal, da imajo vladne sile podporo težkega orožja, nadzor nad mestom pa bi jim omogočil, da prekinejo ključno pot za oskrbo, ki vodi do meje s Tunizijo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.