O'Brien, ki je na britanskem zunanjem ministrstvu pristojen za Bližnji vzhod, je še dejal, da je Gadafi tudi izrazil pripravljenost na sodelovanje v vprašanju neširjenja orožja za množično uničevanje. Ob tem je britanski predstavnik izrazil upanje, da bodo besedam tudi sledile konkretne odločitve. Pred odhodom v domovino je O'Brien še dodal, da je z Gadafijem govoril tudi o načinih za rešitev nerešenih vprašanj med državama, predvsem o bombnem napadu na letalo ameriške družbe Pan Am nad škotskim Lockerbiejem, v katerem je leta 1988 umrlo 270 ljudi.
Libijski zunanji minister Abdel Rahman Šalgham naj bi namreč po pogovoru z O'Brienom izrazil pripravljenost Tripolija na pogovore o odškodninah družinam žrtev tega napada. Libija je tako prvič jasno izrazila pripravljenost na pogovore o tem vprašanju, ki že več let ogroža odnose Tripolija z Londonom in Washingtonom. Velika Britanija in ZDA namreč obtožujejo Libijo odgovornosti za napad, kar pa Tripoli odločno zanika.
Tridnevni obisk O'Briena v Libiji sicer pomeni prvi tako visoki obisk kakega britanskega predstavnika v Libiji po letu 1984, ko sta državi pretrgali diplomatske stike.