Tujina

Geja posvojila otroka

Barcelona, 30. 09. 2006 13.21 1 min branja 0

Španija je ena redkih držav, kjer lahko homoseksualni pari posvojijo otroka

Leto dni po sprejemu novega zakona v Španiji, je prvi moški par premagal vse ovire in posvojil otroka.

Leto dni po sprejemu zakona, ki španskim homoseksualnim parom dovoljuje posvojitev otrok, je leto dni starega otroka posvojil prvi moški istospolni par.

Španija je ena redkih držav, kjer lahko homoseksualni pari posvojijo otroka
Španija je ena redkih držav, kjer lahko homoseksualni pari posvojijo otroka
FOTO: Reuters

Španija je ena redkih svetovnih držav, v katerih se lahko homoseksualni pari ne le poročijo, temveč tudi posvojijo otroka.

V preteklih mesecih, odkar je bil sprejet ustrezni zakon, je pravico do posvojitve uveljavilo že več lezbičnih parov, omenjeni par iz bližine Barcelone pa je prvi moški par, ki mu je uspelo premagati vse ovire, s katerimi se spopadajo posvojitelji.

Nad ovirami, s katerimi se pri posvojitvi v praksi spopadajo homoseksualni pari se pritožujejo tudi v španskem združenju gejev in lezbijk. Za posvojitev je namreč na voljo le malo otrok, druge države, kot so Rusija, Kitajska ali latinskoameriške države, pa istospolnim parom posvojitve ne dovoljujejo. Edina država, poleg Španije, kjer je to mogoče, je Južnoafriška republika, kjer pa so čakalne dobe zaradi velikega povpraševanja dolge do osem let, je pojasnil predsednik združenja Rafael Salazar.

SORODNI ČLANKI
  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425