Tujina

General se odpravlja v Haag

Podgorica, 18. 10. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Po pisanju črnogorskega časnika Vijesti se je eden izmed javno obtoženih jugoslovanskih častnikov pripravljen predati Haagu.

Upokojeni general Pavle Strugar, ki so ga zaradi težav z ledvicami pred dvema tednoma pripeljali v bolnišnico v Podgorici, naj bi se v Haagu pojavil v soboto.

Eden od štirih jugoslovanskih častnikov, ki jih je Mednarodno sodišče ZN za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu nedavno javno obtožilo vojnih zločinov storjenih med vojno na Hrvaškem, se bo ta konec tedna predal haaškemu sodišču, piše črnogorski časnik Vijesti.

Poleg Strugarja so med častniki na seznamu javne obtožnice haaškega sodišča še admiral Miodrag Jokić in častnika Vladimir Kovačević ter Milan Zec. Jokić naj bi že izrazil pripravljenost, da se pojavi pred sodiščem, Kovačević, znan pod imenom Rambo, je trenutno priprt v Črni gori zaradi neke druge zadeve, medtem ko ni znano, kje naj bi se nahajal Zec.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425