Velika Britanija, ki je nezadovoljna s hrvaškim sodelovanjem s haaškim sodiščem, je ustavila postopek ratifikacije hrvaškega sporazuma o stabilizaciji in pridruževanju, ki sicer s prošnjo za članstvo v EU ni neposredno povezan, vendar je politično malo verjetno, da bi London dal zeleno luč za nadaljnjo obravnavo hrvaške prošnje za članstvo brez rešitve tega vprašanja. Podpredsednik hrvaške vlade Goran Granić je sicer nedavno v pogovoru za zagrebški Večernji list dejal, da bo Hrvaška morala haaško sodišče obvestiti, da ni sposobna aretirati generala Gotovine.
Mimica je britanskega sogovornika seznanil tudi s koraki, ki jih je Hrvaška vlada storila v primeru Gotovine, osrednjo pozornost pa sta namenila možnostim sodelovanja pri izpolnjevanju obveznosti iz sporazuma o stabilizaciji in pridruževanju.
Na Hrvaškem so storjeni pozitivni premiki na poti do članstva v EU, je po zaključku pogovorov še dejal McShane. Kot je poudaril, je Hrvaška dosegla napredek pri reformi pravosodja in vprašanju vračanja beguncev. Še posebej pozdravlja nedavni korak hrvaškega predsednika Stipeta Mesića med obiskom Beograda, ko se je srbski strani opravičil za hrvaške zločine iz preteklosti.