Hrvaška delegacija pod vodstvom podpredsednika vlade Gorana Granića je haaškim uslužbencem včeraj predstavila ukrepe za prijetje Gotovine in poročilo o tem, da ga v zadnjih dveh letih niso mogli ujeti. "Ostajamo pri naših trditvah, ki so posledica dveletnega dela, da v tem trenutku general Gotovina ni pod našo jurisdikcijo. S tem problem še ni odstranjen. Skupaj s tujimi službami se bomo trudili, da bi problem čimprej rešili," je na očitke iz Haaga odgovoril podpredsednik hrvaške vlade Goran Granić.
Zagreb je prepričan, da se Gotovina ne skriva na Hrvaškem, ter da bodo njihovi ukrepi pokazali pripravljenost na brezpogojno sodelovanje s haaškim sodiščem. Obenem upajo, da bo del Pontejeva to zavezanost Zagreba omenila v svojem poročilu Varnostnem svetu ZN. Hrvaška ima vse več težav zaradi iskanega bivšega generala, tako je v začetku tedna Velika Britanija sporočila, da bo dejstvo, da bo haaški obtoženec Gotovina lahko Hrvaško stal približevanja EU.
Gotovina in Legija skupaj na "počitnicah"?
V zadnjem času so se sicer pojavile tudi govorice, da naj bi se Ante Gotovina skupaj z Miloradom Lukovićem-Legijo, ki ga v Srbiji iščejo zaradi vpletenosti v atentat na srbskega premiera Đinđića in kriminalne povezanosti s t.i. zemunskim klanom, skrival v neki eksotični državi. Hrvaškega generala Anteja Gotovino haaško Mednarodno sodišče za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije išče zaradi pojasnitve njegove vloge v pokolu najmanj 150 hrvaških Srbov med operacijo Nevihta avgusta 1995.