Kot je povedal predstavnik varnostne službe ene od tamkajšnjih bolnišnic Zaher Turki, je neznanec odvrgel granato med prodajalce alkoholnih pijač v omenjenem delu iraške prestolnice in nato zbežal s kraja dogodka. Po Turkijevih besedah so prodajalci alkohola povedali, da so prejeli grožnje, če v času svetega meseca ramadan ne bodo zaprli svojih stojnic. Na omenjeni tržnici je bilo sicer postavljenih šest stojnic z alkoholnimi pijačami, ki so bile odprte dan in noč.
Pred tem so neznanci v Bagdadu napadli dva hotela, tri granate pa so zadele tudi poslopje iraškega ministrstva za nafto. Neznanci naj bi rakete na hotela Sheraton in Palestina v središču Bagdada, v katerih so nastanjeni pretežno tuji novinarji, poslovneži in pripadniki ameriške uprave v Iraku, izstrelili z oslove vprege. Na obeh hotelih je nastala manjša gmotna škoda. Po navedbah ameriškega polkovnika Petra Mansoorja je bila ena oseba ranjena v obstreljevanju hotela Palestina, v obstreljevanju hotela Sheraton in ministrstva za nafto pa ni bil ranjenih nihče.
Tri granate so zadele tudi poslopje iraškega ministrstva za nafto. Na ministrstvu za nafto v času napadov, ti so se zgodili ob 7.10 po lokalnem času, ni delal nihče, je pa osem raket, ki so zadele peto nadstropje, povzročile požar, ki so ga kmalu pogasili. V napadih naj bi bi ranjena najmanj ena oseba, o mrtvih za zdaj ne poročajo.
Danes uporabljen minomet je bil doma izdelan in podoben tistemu, ki so ga uporabili v napadu na hotel Rašid, 26. oktobra letos, ko je bil v njem namestnik ameriškega obrambnega ministra Paul Wolfowitz. Ameriška vojska naj bi napadalce na hotel Rašid že aretirali. "Celico 636" so ameriški preiskovalci v celoti uničil, je dejal neimenovani častnik ameriške vojske.
Od 1. maja, ko je Bush razglasil konec večjih vojaških operacij v Iraku, je umrlo 285 ameriških vojakov, od tega 179 zaradi sovražnega ognja.
Pri italijanskem veleposlaništvu odkrili raketometa
Na cesti v bližini italijanskega veleposlaništva v Bagdadu so odkrili dva raketometa. Prvi raketomet s 30 raketami so odkrili pred neko trgovino, medtem ko so drugi raketomet z 22 raketami odkrili pred neko dekliško šolo, oddaljeno le 600 metrov od veleposlaništva. Drugi raketomet naj bi bil nameščen na vozu, na katerem je v arabskem jeziku pisalo "moja ljubezen, moje srce je s teboj".
Vodja italijanske obveščevalne službe (SISMI) Nicolo Pollari je v torek pred italijanskim parlamentarnim odborom za nadzor obveščevalnih služb (COPACO) sicer opozoril na zelo veliko nevarnost napadov na italijanske interese v Iraku.
V eksploziji avtomobila bombe pred postojanko italijanskih karabinjerjev in vojakov v Nasiriji je bilo 12. novembra ubitih 12 karabinjerjev, pet vojakov in dva civilista. V napadu je umrlo še 14 drugih ljudi, več kot 80 pa jih je bilo ranjenih.
Ameriški vojaki so v Bagdadu ubili 27 letnega Madžara, Petra Varga-Balazsa, humanitarnega delavca, ki se na neki cestni nadzorni točki ameriške vojske ni ustavil. Delal je kot neodvisni prevajalec in ni bil povezan s tamkajšnjim madžarskim vojaškim kontingentom. Gre za prvo madžarsko žrtev v Iraku, Budimpešta pa je v državo poslala kakih 300 vojakov, predvsem za logistične potrebe.
Na cesti severno od iraške prestolnice je bil v eksploziji podtaknjene bombe ubit en ameriški vojak.
Uradni konec programa nafta za hrano
Več milijard ameriških dolarjev vreden program OZN za Irak nafta za hrano bodo po sedmih letih danes Združeni narodi uradno prenehali izvajati, vso premoženje, pogodbe in dokumente pa bodo formalno predali ameriškim oblastem v Iraku. Generalni sekretar OZN Kofi Annan je že v četrtek zatrdil, da bodo OZN tudi poslej pomagali iraškemu ljudstvu in sodelovali pri obnovi države.
Annan program opisuje kot "največjo, najbolj kompleksno in nenavadno nalogo", ki so jo kdaj opravljali OZN. Program je po Annanovih besedah kmalu postal "rešilna vrvica za 90 odstotkov Iračanov",, s pomočjo tega programa pa se je prepolovila podhranjenost iraških otrok. Varnostni svet OZN je odločitev o postopni ukinitvi programa in prenosu odgovornosti na Američane sprejel maja letos, ko so po 13 letih sprejeli odločitev o odpravi sankcij proti Iraku. Ko se je začela vojaška operacija v Iraku pod vodstvom ZDA, marca letos, pa je Annan prekinil delovanje programa.
Predstavniki Iraka in Turčije pa so se v Ankari pogovarjali o sodelovanju med državama na področju prometa in varnosti, pri čemer sta turški minister za trgovino Kursat Tuzmen in njegov iraški kolega Ali Abdulemir Alavi podpisala sporazum o odprtju drugega mejnega prehoda med Irakom in Turčijo ter okrepitvi prometnih povezav med državama.