
Francoska policija je eksploziv februarja uspešno deaktivirala. AZF je prejšnji mesec od oblasti zahtevala štiri milijone dolarjev in milijon evrov. V pismu francoskemu predsedniku Jacquesu Chiracu pa je AZF sedaj še povečala svoje zahteve, se je danes izvedelo iz dobro obveščenih krogov v Parizu. "Izsiljevalci" so obenem zagrozili z napadi na "tri simbolične kraje izven železniškega omrežja". Kabinet predsednika Chiraca in notranje ministrstvo nista želela komentirati omenjenih groženj.
Francoske železnice in oblasti so zaradi četrtkovih napadov v Madridu omenjene grožnje vzele resno, tako da od danes za francoske železnice in letališča velja rdeča stopnja pripravljenosti, kar je druga najvišja stopnja od štirih. Zaradi poostrenih varnostnih ukrepov varnostniki med drugim preiskujejo tudi prtljago potnikov na vlakih.
Čeprav policija ne ve, kdo naj bi se skrival za kratico AZF, izključujejo možnost, da bi šlo za radikalno islamistično skupino. Ime AZF naj bi skupina vzela po kemični tovarni AZF z juga Francije, v kateri je med eksplozijo leta 2001 umrlo 31 oseb. Vzrok za nesrečo naj bi bila industrijska nesreča, zato oblastem ni jasno zakaj si je skupina izbrala prav to ime.