Tujina

Haag nezadovoljen s Hrvaško

Zagreb, 23. 10. 2002 00.00 1 min branja 0

Carla del Ponte

Glavna haaška tožilka Carla del Ponte je po sestanku s hrvaškim premierom Ivico Račanom v Zagrebu izrazila nezadovoljstvo zaradi neizročitve upokojenega generala Janka Bobetka sodišču v Haagu.

Kot je dejal premier Ivica Račan, bo uradni Zagreb upošteval končno odločitev sodišča v Haagu glede hrvaških pritožb na obtožnico zoper Bobetka. Carla Del Ponte pa je potrdila, da Hrvaške zaradi nesodelovanja s sodiščem ne bo prijavila Varnostnemu svetu ZN.

Janko Bobetko je slabega zdravja, zato ne more potovati, trdijo v Zagrebu (Foto: Reuters)
Janko Bobetko je slabega zdravja, zato ne more potovati, trdijo v Zagrebu (Foto: Reuters)
FOTO: Reuters

Del Pontejeva je po skoraj triurnem pogovoru z Račanom dejala, da "hrvaška vlada v luči izvršitve naloga za aretacijo in predajo obtožnice haaškemu obtožencu, hrvaškemu generalu Janku Bobetku, ne sodeluje s haaškim sodiščem". "Najpomembnejše vprašanje, o katerem smo danes govorili, je primer Bobetko, ki je obtožen pred haaškim sodiščem, proti njemu je vložena obtožnica, ki so jo potrdili sodniki, izdan pa je tudi nalog za njegovo aretacijo, ki mora biti izvršen," je poudarila Del Pontejeva in dodala, da je z Račanom razpravljala tudi o tem, da bi hrvaška vlada umaknila zahteve oziroma prošnje o obravnavi pritožb haaškemu sodišču na obtožnico proti generalu Bobetku. Taka pritožba po njenem mnenju ni sprejemljiva.

Haaška tožilka se je včeraj v Sarajevu pogovarjala s poveljnikom mednarodnih sil Sfor v BiH, generalom Williamom E. Wardom, ki ji je zagotovil, da bo Sfor nadaljeval s prizadevanji za aretacijo obtožencev.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425