V napadu, do katerega je prišlo okoli pol pete ure zjutraj v bližini kibuca Kerem Šalom, sta Palestinca prerezala ograjo med območjem Gaze in Izraelom ter z brzostrelkami in ročnimi bombami napadla postojanko izraelske vojske v bližini Rafaha. Na sebi sta imela tudi več eksploziva. Izraelska vojska je na napad odgovorila in napadalca ubila.
Palestinske oblasti so napad obsodile in hkrati izrazile bojazen, da je izraelski premier s tem dobil novo opravičilo za nadaljnje napade. Ob tem so obljubili, da bodo raziskali, kdo stoji za napadom. Kot so sporočili iz Hamasa, sta bila napadalca Imad Rizq and Mohammed Jamoos pripadnika gibanja.
Iz urada izraelskega premiera Ariela Šarona pa so ob tem sporočili, da omenjeni napad pomeni kršitev sedemdnevne absolutne prekinitve spopadov, ki jo je zahteval izraelski premier.
Le nekaj ur po napadu se je izraelska vlada sestala na izredni seji. Iz urada izraelskega premiera Šarona so ob tem sporočili, da omenjeni napad pomeni kršitev sedemdnevne absolutne prekinitve spopadov, ki jo je zahteval izraelski premier za nadaljevanje dialoga s Palestinci. Iz Šaronovega kabineta so tudi sporočili, da bo imel napad "daljnosežne diplomatske posledice".
Arafat: Orožje ni bilo za Palestince
Palestinski voditelj Jaser Arafat je danes kot "lažne" označil izraelske trditve, da je bilo orožje, ki so ga izraelske oblasti minuli četrtek zasegle na ladji Karine A v Rdečem morju, namenjeno palestinskim oblastem. "Vse, kar govorijo o tej ladji, je lažno, lažno, lažno," je danes v Ramali poudaril Arafat. Pojasnil je, da bi si Palestinci, če bi želeli kupiti orožje, to lahko priskrbeli v Izraelu, kar bi bilo lažje in cenejše.
"Izrael išče izgovore, da bi nadaljeval načrte vojaškega zaostrovanja" proti palestinskim ozemljem," je še menil Arafat. "Obžalovanja vredno je, da izraelski voditelji ne želijo miru, izogibajo se mu," je še dodal palestinski voditelj.
Palestinske oblasti so v torek pooblastile visoke policijske predstavnike na Zahodnem bregu in na območju Gaze, naj začnejo preiskavo o aferi z orožjem na ladji Karine A. Štiričlanska komisija, v kateri je tudi bližnji sorodnik palestinskega voditelja, Musa Arafat, je delo začela v torek.
Palestinske oblasti trdijo, da niso vpletene v tihotapljenje orožja, Izrael pa meni, da je zanj osebno odgovoren Arafat. Izrael je preiskavo pod okriljem palestinskih oblasti že označil za farso. Na ladji so zasegli 50 ton orožja, tudi rakete vrste katjuša z dosegom do 20 kilometrov ter ročne in topovske granate, povečini iz Irana.